Skip links
Devamı
Sürükle

Bir MILORD Elbisesinin Doğumu

Bir MILORD ürünün doğumunda ilk aşama kumaş seçimidir.

Beğeninize sunduğumuz kumaş seçimlerimizde bir eksper gibi davranırız. Dünyanın en değerli kumaşlarından direnç, renk dayanıklılığı ve çekme olasılığı gibi unsurları göz önüne alarak seçimlerimizi yaparız. Yün, keten ve pamuk gibi tümü doğal ipliklerden dokunmuş kumaşları ve bunların birbiri ile olan özel harmanları özenle ayırırız. 160’S ve üzeri olan yünlüler, yabani ve taranmış kaşmirler, çok değerli ve narin vikunalar ile de özel kumaş skalamızı oluştururuz.

MILORD rafine, şık ve tarz sahibi erkekler için tamamen kendi kişisel ölçü ve özeliklerine göre ayrıntılara özen gösteren ve titizlikle uygulamayı bilen deneyimli eller tarafından ürünler yaratır. Giysilerin telaları, yakası ve klapaları el işçiliği ile işlenir, kolları elde takılır, iç terzi cepleri dahil olmak üzere tüm cepleri elde uygulanır, düğme ilikleri özenle el işçiliği ile örülür. Yani ana dikişler dışında ki tüm dikişler ve detaylar el işçiliği ile hazırlanır.

Kumaş biçki aşamasından itibaren çeşitli evrelerde toplamda 32 kez el ütüsü ile ütülenir. Vücudunuza en uygun formu vermek için de teslimden önce yine el ütüsü ile yaklaşık 2,5 saat usta bir ütücü tarafından ütülenir. İşte bu yüzdendir ki MILORD giyinme zevki felsefesine dönüşen ürünler yaratır. Hiçbir ayrıntı, hatta en ufak olanı bile gözden kaçırılmaz. MILORD tanımlama için en yüksek kalitedir. Sizin kişisel ve profesyonel değerlerinize katkı sağlayacak ürünler sunar.