Skip to content Skip to footer

Erkek giyiminin temel işlevi sizi izleyen gözü yüzünüze yönlendirmektir. Bu yüzden erkeğin varlığını güçlendirme de, yüze en yakın öğe olmasından dolayı açı, ölçek ve kütle bakımından uygun tasarlanmış gömlek yakasından daha etkin bir giyim öğesi daha olmadığını öncelikle bilmemiz gerekir.

İşte tam da bu yüzden, MILORD gömleklerinin yakaları dayanıklılık ve performansı arttıran aynı zamanda da görsel sunumun güçlendirilmesine yardımcı olan dünyanın en iyi tela üreticisinin telaları kullanılarak ve “ters kuşaklama” yöntemi uygulanarak üretilmektedir.

Yaka modellemeleri farklı yüzlerin doğru sunumunu sağlayacak ölçek ve ebatlandırmalar ile tasarlanırken, kol manşet de yaka tasarımını tamamlamak üzere planlanır.

Dikiminde omuz ve etek kapamaları elde yapılırken, yan dikişleri geleneksel “İngiliz Tek İğne” metodu ile dikilir. Daha düzgün, daha düz, daha güçlü ve daha fazla giyim konforu kazandırmak için santimetre başına 8 batım dikiş vurulmaktadır.

Şehir Gömleklerinin düğmeleri için gerçek SEDEF düğmeler kullanılır. Spor gömleklerde ise kumaşı ve tarzı tamamlayacak kırılmaz düğmeler tercih edilmektedir.

Kumaşlarımız Mısır/GIZA bölgesinden elde edilen pamuk iplikleri ile dokunmakta olup bu yüksek standartımız, 200/2 ve 300/2 pamuk kaliteleri ile arttırılırken, pamuk – ipek / pamuk – cashmere gibi özel harmanlarla taçlandırılmıştır.

Size özel ve tamamen sizin ölçülerinize göre hazırlanan MILORD gömleğinizi sağlıkla kullanmanızı dileriz.