Skip to content Skip to footer

MILORD dan rafine ve şık mükemmel bir Smokin!

MILORD Stili, kusursuz el işçiliği ve geleneksel terziliğin derin etkisi, zarif aksesuarlar ve daha fazlası…

Mezuniyet, Düğün ve Özel Davetleriniz için!

Zarif yaşamın son simgesi olan Dinner Ceketleri, kolunuzda eşlik ettiğiniz hanıma ve konuk olduğunuz kişiye saygı anlamını taşımaktadır.

Dinner ceketlerinin dört adet Arketip ’i vardır. Klapalar bu Arketipler için belirleyicidir. İki farklı klapa kullanımı söz konusudur. “Sivri” ve “Şal” klapalar, yine iki farklı kapanış modellemesi ile yani kruvaze ve monopeto olarak biçimlendirilerek bu dört Arketipi oluştururlar. “Kesik” klapa kullanımı Dinner ceketleri için “ölümcül bir hatadır”. Bu klapa biçimi Dinner ceketlerinin estetik mantığına ve şıklık vaadine ters düşer. Özünde yarı veya tam resmi giyimin amacı günlük ve iş yaşamında kullanabilen “kesik” klapayı tekrarlamak değil, bilakis kendini ondan ayırmaktır. Bu yüzden bu dört klasik örnekten farklı bir şekilde tasarlanan modeller resmiyet dışına kayarlar ve şahsiyetsiz bir görünüm kazanırlar.

Doğru hazırlanmış bir Dinner ceketi ayrıntıların da kuyrukluların keten mendil taşımaya yarayan göğüs cebini ve yaka üzerinde çiçek taşıma amaçlı olarak kenarları elde örülerek açılmış iliği koruduğunu görürüz. Ceket ayrıntılarında cepler çift fileto yöntemi ile açılarak kapaksız olarak oluşturulmalı ve cep kenarları klapalarda kullanılan saten ya da Grosgrain kumaşı ile biyelenmelidir. İsteğe göre cep biyeleri ceketin kendi kumaşı ile de bırakılabilir. Monopeto modellenmiş Dinner ceketlerinin önde tek bir kapama düğmesi bulunmalı ve ceket kollarında da bitişik olarak konumlanan dörder adet düğme yer almalıdır. Bu düğmeler klapalarda tercih edilen ipek kumaşla kaplanabileceği gibi siyah kemik düğmede tercih edilebilmektedir.

Dinner ceketlerinin orijinal kumaşı Mohair olmakla birlikte günümüzün iklim kontrollü ortamlarında ince yünlü kumaşlar daha sıklıkla kullanılmaktadır. Klapa kumaşlarında tercih edilecek ipek saten kumaşların parlaklık derecelerinde abartıya kaçılmamalıdır. Bunun içinde ceketin ana kumaşının yüzeyinin mümkün olduğu kadar donuk ( mat ) olması gerekir. Barathea, Mini Balıksırtı veya benzeri kumaş dokusunda oluşan ve “bağırmayan” görsel doku etkili kumaş seçimleri ceketin genel görünümüne yüzeysel bir zenginlik ekler.

Lütfen randevu alınız!