Skip to content Skip to footer

Yeni İlkbahar / Yaz sezonunun erkek giyimindeki temel sezgisi, son 2 yılı Zoom karşısında kapalı bir ortamda ve sadece belden yukarı giyinerek geçirdikten sonra, şimdi yeniden zarafeti tesis etmek.

Bu anlayışla “Terzi işi” takım elbiseler rafine gardıropların çekirdeğini yeniden oluşturuyor. Bu oluşumda ince yaz yünlerinin ipek ve keten harmanları en dikkat çekici kumaş çeşidi olarak karşımıza çıkıyor. Tabi ki, burada erken bahar aylarında mevsimsel geçişi sağlayan tazelik hissi veren Gabardin’leri, yaz başlangıcında nemin ve sıcakların etkisini kıran, bir nevi klima görevi gören Baby Mohair’leri ve ileri yazın rahatlık, kaygısızlık duygularını besleyen Seer Sucker kumaşları unutmamız lazım. Açık Griler, Ecru ve Sand renkleri, Marin Blue renkler ilk göze çarpanlar. Pin Stripe ile düz dokumalar ile monocromatic Herringbone desenlerde hemen ön plana çıkıyor.

Tek ceketlere baktığımız zaman Pin Stripe, Glen Plaid, Houndstooth gibi temel erkek desenleri ve düz dokuma keten, keten/ ipek harmanı kumaşlarla hazırlanmış, Kruvaze veya Monopeto olarak, ama mutlaka aplike cep detayları ile modellenmiş çalışmaları hemen fark edebiliyoruz. Etek boyları biraz uzatılmış Lacivert Blazer Ceketlerin, solgun sarı çift pilili ve ayak bileğinde darlaşan, rahat kesimli Cotton pantolonlarla birlikteliği, boz Kahverengi tonlarının Gül kurusundan , yıpranmış kırımızı tonları ile eşleştirilmesine kadar uzanan renklendirmeler, ileri yazda yerini daha aydınlık kırık beyaz, bej, açık gri ve buz mavisi ile yeşilin toprak tonlarına bırakıyor.